Od poloviny roku 1992, kdy LUXOR vznikl, se jeho činnost zaměřuje na filmovou produkci hraných celovečerních filmů a televizních seriálů, dokumentárních filmů, reklamních spotů a videoklipů.
Společnost vyrobila řadu filmových projektů a televizních seriálů, mnoho z nich bylo oceněno tuzemsky i mezinárodně, televizní seriály měly velmi příznivý divácký ohlas. Mezi klienty v reklamních agenturách získal LUXOR od počátku svého působení renomé díky své spolehlivosti a dlouhodobé spolupráci se špičkovými pracovníky všech filmových profesí.
LUXOR je zakládajícím členem Asociace producentů v audiovizi a sídlí v pražském areálu barrandovských studií.

Společníci LUXORU

Mgr. Přemysl Pražský

Absolvent katedry produkce Filmové fakulty AMU v Praze. Producentsky nebo produkčně se podílel na tvorbě pětatřiceti celovečerních filmů. Mezi nejznámější projekty patří např.: Jáchyme, hoď ho do stroje, Malá mořská víla, Pražská pětka, Arabela I. + II., Láska z pasáže, Kamarád do deště, Jízda, Akumulátor I., Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, Návrat ztraceného ráje, Bumerang, Kousek nebe, Zdivočelá země I-IV., Nemocnice na kraji města II. a III. , Poslední sezóna. Je jednatelem firmy.


MgA. Jiří Vlach

Absolvent katedry produkce Filmové fakulty AMU v Praze. V audiovizuální oblasti pracuje od roku 2004. Podílel se na produkci českých i zahraničních projektů nejen v oblasti televizních formátů, ale i filmů, seriálů či reklam.


Mgr. Antonín Vomáčka

Absolvent katedry produkce Filmové fakulty AMU v Praze. Produkčně se podílel na celovečerním filmu Král Ubu (rež. F.A.Brabec). Pod jeho vedením vznikla řada reklamních spotů a hudebních videoklipů. Vede produkci dokumentárních filmů a věnuje se režii videoklipů.


Dr. Borek Severa (*1950)

Studoval ve Frankfurtu nad Mohanem, od roku 1980 se pohyboval v různých pozicích v reklamní branži v Německu a České republice. Od roku 1987 se věnuje producentské činnosti v audiovizuální oblasti např. Nemocnice na kraji města II. a III.

© LUXOR filmová společnost 2006